BDM: Książka na każdą porę roku

W Bibliotece Dziecięco-Młodzieżowej zrobiło się jeszcze bardziej kolorowo i to z pomocą „Smerfów” z Miejskiego Przedszkola nr 2, które wpadły do nas z wizytą przed piknikiem w parku. Wspólnie wykonaliśmy piękne, wiosenne kwiatki z papieru, przy których musieliśmy się zarówno trochę „nakolorować”, jak i naskładać oraz nawycinać. Żeby dowiedzieć się, jakimi barwami powinniśmy ubogacić nasze prace, przedszkolaki najpierw obejrzały ilustracje i wysłuchały wiersza „Wiosna”, a później obejrzały zdjęcia wiosennych kwiatów w atlasie botanicznym. Teraz można było się zabierać do pracy! W nagrodę dzieci obejrzały teatrzyk Kamishibai o cytrynku latolistku, najdłużej żyjącym motylku w naszym kraju.  Przejrzeliśmy również wspólnie ciekawy atlas motyli, dzięki któremu „Smerfy” będą już widziały, jakie z nich wypatrywać na polskich łąkach i w ogrodach.

Data: 9 kwietnia 2024

Godzina: 9:30