BDM: Książka na każdą porę roku

„Motyle” z Niepublicznego Przedszkola „Kacperek”, mimo deszczowej pogody,  przyfrunęły do naszej Biblioteki Dziecięco-Młodzieżowej i razem z nami odkrywały uroki ostatnich zimowych dni. Dzięki wierszykowi Małgorzaty Strzałkowskiej przypomnieliśmy sobie o beztroskim czasie zimowych zabaw, a także o zwierzętach, które warto dokarmiać zimową porą (w tym całej gromady naszych rodzimych, „zimnolubnych” ptaków). Później odczytaliśmy opowiadanie „Ptasie plotki”, które pokazało nam, że nie warto plotkować i podsłuchiwać, ale również przedstawiło kilka kolejnych gatunków ptaków wraz z ich charakterystycznymi trelami i świergotami. Część czasu przeznaczyliśmy na krótkie rozruszanie naszych organizmów i zabawę z kolorowymi dywanikami, żeby pobudzić nasze umysły przed uważnym kolorowaniem dwóch ptasich przedstawicieli – Modraszki (Sikory Modrej) i Gila. Prace wyszły naprawdę ładne, a „Motyle” z „Kacperka” nie będą miały już więcej problemu z rozróżnieniem tych polskich ptasich ślicznotek.

Data: 28 lutego 2024

Godzina: 10:00