BDM: Kolorowy Potwór. Emocje w bibliotece. Uczuciowy zawrót głowy.

W ramach Konkursu  „Kolorowy Potwór. Emocje w bibliotece” organizowanego przez Wydawnictwo Mamania,  przedszkolaki z grupy Muchomorków z Miejskiego Przedszkola nr 2 w Jeleniej Górze wzięły udział w pierwszym z sześciu cyklicznych spotkań. Kolorowy Potwór ma nie lada ważne zadanie – poprowadzić grupę śmiałych podróżników przez świat uczuć i emocji, nauczyć  rozpoznawać je, nazywać i mądrze nimi zarządzać.

Razem z dziećmi wyruszyliśmy na wielką wyprawę w poszukiwaniu emocji w naszych ciałach, a Kolorowy Potwór nadawał im znaczeń i kolorów, rozplątywał  kolorowe nitki emocji i porządkował w specjalnych słoikach.

Wiemy już, że spokój jest cichy jak drzewa i lekki jak liść na wietrze, strach lubi chować się w ciemności, a złość jest dzika jak ogień,  smutek jest pełen tęsknoty i łez. A jeśli chodzi o radość, to naprawdę wspaniałe, że jest zaraźliwa  i rozbłyska promieniami słońca

Z użyciem kolorowej bibuły  stworzyliśmy wielki portret Kolorowego  Potwora. Rozwiązywaliśmy uczuciowe zagadki, a  na zakończenie spotkania  wykonywaliśmy prace plastyczne pt.  Emocje o każdej porze roku.  Okazało się, że … KAŻDA ROKU PORA JEST PEŁNA KOLOROWEGO POTWORA !

Data: 5 grudnia 2023

Godzina: 10:00