BDM: Młodzi Światowcy – Fascynujący świat programowania z Minecraftem

Świat Minecraftu to nie tylko zwyczajna zabawa. Na zajęciach ulubiona gra dzisiejszych 9-12 latków wykorzystana została do tego, aby przemycić im pożyteczną wiedzę. Dzieci tworzyły postacie, budowały modele i samodzielnie programowały. Mogły przekonać się, że tablet i komputer to nie tylko zabawka, ale świetne narzędzie do wyrażania swojej kreatywności.

Zainteresowanie tematem zajęć okazało się tak duże, że postanowiliśmy je powtórzyć drugi raz w tym samym dniu dla kolejnej grupy dzieci.

Data: 13 lutego 2023

Miejsce: Bibliteka Dziecięco-Młodzieżowa