BDM: Czytankowo: Zabawy z bajką – Kamishibai – tworzymy mały teatr ilustracji

Dziś do Czytankowa zawitał Czerwony Kapturek. Papierowym teatrem wyczarowaliśmy jedną z najbardziej znanych baśni świata, w przepięknych ilustracjach J. Dłużniewskiej i wierszowanym przekładzie Juliana Brudzewskiego. Było trochę ponuro, czasem nawet strasznie, ale cała historia  zakończyła się szczęśliwie. Słuchać rad starszych – to bardzo ważna rzecz! Maluchy wysłuchały baśni i stworzyły ilustracje przedstawiające spotkanie Czerwonego Kapturka z Wilkiem, z wykorzystaniem papierowych elementów oraz pasteli.

Data: 29 maja 2019

Godzina: 10:30