BDM: Czytankowo – O kałuży, jakiej świat nie widział

Peppa uwielbia deszcz, bo po deszczu zawsze jest mnóstwo kałuż do skakania. Ale co wtedy, gdy pada tak mocno, że wszystko jest zalane wodą? Wtedy powstaje kałuża, jakiej świat nie widział.  Na dzisiejszych zajęciach dzieci poznały bohaterkę książek dla dzieci , Świnkę Peppę i jej rodzinę. Rozmawialiśmy o deszczowej pogodzie i udawaliśmy, że skaczemy po wieeeelkich kałużach. Maluchy po wysłuchaniu opowiadania wykonały papierową chmurkę, deszcz i słońce. Na zakończenie zatańczyliśmy do piosenki pt. „Kolorowy deszcz”.

Data: 15 maja 2019

Godzina: 10:30