BDM: Czytankowo – Dzień Niedźwiedzia Polarnego

Niedźwiedź polarny jest zwierzęciem wzbudzającym ludzką sympatię. Jest bielutki, puchaty, a jego pysk wygląda na uśmiechnięty. Młode niedźwiadki wyglądają jak pluszowe przytulanki.

Postanowiliśmy wykorzystać Dzień Niedźwiedzia Polarnego (27 lutego) do przypomnienia o tym, że zmiany klimatu zależą od nas wszystkich i że los niedźwiedzia polarnego i jego sąsiadów leży w naszych rękach. W poznawaniu tych zwierząt pomogły nam książki „Przygoda Misia” Joanny Liszewskiej oraz „ Niedźwiedź polarny” Jenni Desmond. Dzieci wykonały misia z talerzyków papierowych oraz zbudowały ogromne lodowe kry…. na które pada śnieg.

Data: 26 lutego 2020

Godzina: 10:30