BDM: Czytankowo – „Bądź dzielny Pingwinku”

W Czytankowie poznaliśmy małego pingwinka, który bardzo chciał bawić się w morzu wraz ze swoimi przyjaciółmi. Niestety, Pip Pip strasznie bał się wody, no a wiadomo, że to właśnie wśród morskich fal pingwiny najbardziej lubią baraszkować. Kiedy więc jego przyjaciele wyczyniali radosne harce w oceanie, biedny Pip Pip musiał bawić się całkiem sam. Czy kiedykolwiek zdoła przezwyciężyć swój lęk i wreszcie skoczy do wody? Na szczęście mama pingwinka potrafiła zachęcić go dobrym słowem i pomóc mu przełamać obawę przed wodą.

Często lęki dzieci są irracjonalne i nierzeczywiste, np. wtedy gdy wynikają z ich bujnej wyobraźni. Mimo tego powodują prawdziwe uczucie strachu, dlatego nie można ich bagatelizować i pomniejszać. Wzruszająca i cudownie pozytywna opowieść „Bądź dzielny Pingwinku” uczy dzieci, że mają prawo się bać i że to w ich mocy leży przełamanie lęków. Lektura „Pingwinka” na pewno pomoże dzieciom kształtować poczucie własnej wartości i budować pewność siebie.

Na dzisiejszym spotkaniu Maluchy wraz z opiekunami wykleiły portret małego pingwinka Pip Pip oraz z plastikowych łyżek stworzyły jego „kukiełkę”. Dzieci zatańczyły z Pip Pipem pingwini taniec i naśladowały wesołe figle bezlotnych ptaków w morskiej toni.

Data: 29 stycznia 2020

Godzina: 10.30