BDM: Czytaj obrazem: Cztery (NIE)zwykłe miski – książkę można napisać o wszystkim.

Zaprosiliśmy uczniów klasy II e ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Jeleniej Górze w  niezwykłą podróż do takiej krainy, w której słowa splatają się z obrazami tworząc nowe skojarzenia i kolejne obrazy, nadając prostym codziennym przedmiotom czy zdarzeniom nowe znaczenie. „Cztery zwykłe miski” Iwony Chmielewskiej odkryły przed nami, iż „książkę można napisać o wszystkim”, jeśli się jest uważnym na otaczającą przestrzeń, zjawiska czy rzeczywistość.  Zainspirowani,  z użyciem kart metaforycznych budowaliśmy własne historie i uczyliśmy się je opowiadać. W drugiej części warsztatów tworzyliśmy ilustracje z użyciem … czterech zwykłych misek. Wyszło pięknie!

Data: 16 stycznia 2023

Godzina: 10.00