BDM: Czytaj obrazem – Cztery (NIE)zwykłe miski – książkę można napisać o wszystkim.

Naszymi gośćmi byli uczniowie klasy II a ze Szkoły Podstawowej nr 8 w Jeleniej Górze. Dzieci odwiedziły najprzytulniejsze kąciki czytelnicze Biblioteki oraz miejsca pracy. Dowiedziały się, jak założyć kartę biblioteczną i w jaki sposób korzystać z bibliotecznych zbiorów. Potem wyruszyliśmy w literacko-plastyczną podróż z książką Iwony Chmielewskiej „Cztery zwykłe miski”. Okazało się jednak, że wcale nie są takie zwyczajne, jeśli uważnie obserwujemy otaczającą nas rzeczywistość. Z użyciem kart metaforycznych otworzyliśmy bank pomysłów na inne, inspirowane obrazem historie. Na zakończenie zajęć tworzyliśmy ilustracje z użyciem… czterech zwykłych misek.

Data: 2 lutego 2023

Godzina: 10.00