BDM: Biblioteka ciągle w grze!

W ten wyjątkowy dzień do naszej Książnicy przyjechała klasa III ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Jeleniej Górze. Razem świętowaliśmy Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Opowiadaliśmy sobie historię tego święta,  mówiliśmy o tym, że to Akra jest tegoroczną Światową Stolicą Książki oraz wspominaliśmy, jakie działania społeczne, konkursy i festiwale zostały w związku z tym zaplanowane w tym tak odległym od nas mieście. Później prześledziliśmy proces powstawania książki – od pomysłu, do półek bibliotecznych. Dzięki popularno-naukowej książce „Pismo” obejrzeliśmy różne rodzaje pisma, surowców, na których pisano i maszyn, jakie wykorzystywano, by ułatwić sobie pisanie i druk. To była fascynująca wycieczka przez wieki, dzięki której poznaliśmy wiele nieznanych dotąd ciekawostek.

Znaleźliśmy również czas na obejrzenie naszych zbiorów Biblioteki Dziecięco-Młodzieżowej, w tym rozkładanych, dźwiękowych i kilku jeszcze bardziej nietypowych książek z naszego księgozbioru podręcznego. Odwiedziliśmy także Czytelnię z Działem Regionalnym, a w niej Winylownię. Pamiątką dzisiejszych zajęć były okrągłe książeczki o okładce z płyty CD, które wykonali nasi goście. Każda otrzymała własny tytuł, a treść uczniowie mają dopisać już indywidualnie w domach. Oby potrafili puścić wodze fantazji i wypełnić mrowiem liter ich pierwszą napisaną w życiu książkę.

Data: 23 kwietnia 2024

Godzina: 10:00