BDM: Biblioteka ciągle w grze!

W pierwszy dzień wiosny gościliśmy u nas przyjezdnych spod Zgorzelca. Uczniowie kl. V  ze Szkoły Podstawowej w Jerzmankach przyjechali pociągiem do Jeleniej Góry, aby obejrzeć Książnicę Karkonoską i poznać zbiory Biblioteki Dziecięco-Młodzieżowej. Uczniowie zwiedzili trzy piętra, odwiedzając Wypożyczalnię Główną, Czytelnię (a w niej dział Regionalny i Winylownię), oglądając galerie i korzystając z wygodnych kanap i foteli 🙂

Na trzecim piętrze uważniej przyjrzeliśmy się zbiorom książkowym i planszowym. Klasie profilowanej na  wychowanie fizyczne najbardziej spodobał się dział o różnych dziedzinach sportu, w tym bibliografie piłkarzy, które chętnie zabrali ze sobą, by przeczytać je w naszej sali fotelowej. Tam też czekała na uczniów niespodzianka. Okazało się, że sportowcy lubią czasem poprzeglądać komiksy lub zagrać w gry planszowe, dlatego zaprezentowałyśmy najciekawsze z naszych komiksowych zbiorów, a także wybrałyśmy kilka prostych, szybkich gier. Takie wspólne rozgrywki sprawiły nam dużo radości, mamy więc nadzieję, że przy okazji kolejnej wycieczki do naszego miasta, wpadną do nas na kolejną partyjkę „Ubongo”, „Skubanych kurczaków” , „Krainy lodów” czy „Baobabu”.

Data: 21 marca 2024

Godzina: 10:00