BDM: Bajkowy Turniej Literacki „Bohaterowie bajek, baśni i legend”

Dzięki wsparciu Fundacji Orange w Bibliotece Dziecięco-Młodzieżowej po raz drugi przygotowany i przeprowadzony został Bajkowy Turniej Przedszkolaka. W spotkaniu uczestniczyły dwie grupy sześciolatków: Motylki z Miejskiego Przedszkola nr 2 oraz Wiewiórki z Miejskiego Przedszkola nr 4. Na początku zabawy dzieci z uwagą wysłuchały legendy „O Smoku Wawelskim” zaprezentowanej przy pomocy teatrzyku Kamishibai. Po spektaklu przedszkolaki w grupach bezbłędnie odpowiadały na pytania związane z przedstawieniem. Następnie dzieci samodzielnie wykonały ilustracje do legendy, wykorzystując przygotowane figury geometryczne oraz kredki. Przedszkolaki wykazały się ogromną kreatywnością i „wyczarowały” piękne, bajkowe postacie. Po twórczych zajęciach plastycznych nadeszła pora na ruch. Dzieci wspaniale naśladowały dynamiczne tańce zaimprowizowane przez bibliotekarzy. Następnymi zagadkami były kalambury. To zadanie należało do wychowawców grup przedszkolnych. Po wylosowaniu imion literackich bohaterów albo tytułu bajki nauczyciele rysowali je dla swoich podopiecznych, a dzieci odgadywały poszczególne hasła. Było przy tym wiele śmiechu i uciechy. Zabawę zakończyliśmy podsumowaniem zmagań. Okazało się, że obydwie grupy otrzymały jednakową ilość punktów. Po wręczeniu pamiątkowych dyplomów na zaproszonych gości czekała słodka niespodzianka – przepyszny tort.

Turniej sprawił wszystkim wiele radości i zadowolenia. Zabawy pobudziły dziecięcą kreatywność, wzmocniły integrację z rówieśnikami i dały satysfakcję z dzielenia się swoją wiedzą w obszarze poznanych utworów literackich.

Dziękujemy wszystkim osobom, które zaangażowały się w nasze przedsięwzięcie i w ten sposób  wspierają czytelnictwo wśród najmłodszych dzieci.

Data: 30 maja 2019

Godzina: 10:00