11 listopada – Święto Niepodległości

Święto Niepodległości to niepowtarzalna okazja, aby opowiedzieć dzieciom o jakże barwnej historii naszej Ojczyzny. To dobry moment na refleksję i próbę odpowiedzi na pytanie: czym jest patriotyzm? Można spróbować przedstawić swoją wersję miłości do ojczyzny, a kiedy brakuje odpowiednich słów, zawsze pomogą dobre książki.

1. A ja jestem Polak mały, moim krajem jest świat cały / Eliza Piotrowska
  2. A to historia! Opowiadania z dziejów Polski / Kazimierz Szymeczko
  3. Alfabet Polski / Anna Skowrońska
  4. Bajeczne dzieje Polski / Mariola Walczak-Mikołajczakowa